Rezervace ubytování +420 773 784 776

Zimní aktivity


Sjezdové lyžování

Pro příznivce sjezdového lyžování, které bezesporu patří k nejpopulárnějším zimním sportovním aktivitám, nabízí blízké i vzdálenější okolí tyto sjezdovky:

Lyžařský areál Armáda v Dolní Lomné (8 minut od hotelu autem)
K dispozici je svah o délce cca 860 metrů s osvětlením pro večerní lyžování a technickým zasněžováním po celé délce sjezdovky. Areál je vybaven jedním vlekem a k dispozici je rovněž dětský vlek.

Ski areál Severka v Dolní Lomné (12 minut od hotelu autem)
Ski areál provozuje 4 lyžařské vleky a délka sjezdovek je celkem 2km.

Ski areál Mosty u Jablunkova ( 18 minut od hotelu autem)
Ski areál nabízí 3 sjezdové tratě o celkové délce 2100 metrů, umělé zasněžování, snowpark a lyžařskou školu. Areál je vybaven čtyřmi lyžařskými vleky.

Ski areál Kempaland Bukovec ( 18 minut od hotelu autem) Dětská sjezdovka 100 metrů, velká sjezdovka 650 metrů.

Ski Areál Velká Rača na Slovensku (50 minut od hotelu autem)

Největší předností střediska Snowparadise Velká Rača je jeho rozloha a dispozice ve třech navzájem lyžařský propojených lokalitách – DedovkaMarguška a Lalíky. Nacházejí se zde sjezdovky všech náročností. Výborně si zalyžují všichni – od začátečníků až po nejnáročnější lyžaře. K dispozici je více než 14 km tratí. Téměř všechny sjezdovky jsou zasněžované technickým sněhem a jsou pravidelně upravovány. Počet sjezdovek: 15, z toho 7 modrých (lehká náročnost), 7 červených (středně těžké), 1 černá (těžká).

Běžky

Pro vyznavače bílé stopy nabízíme širokou síť běžeckých tras. Vyzkoušejte hlavní hřebenovou trasu Těšínských Beskyd z Mostů u Jablunkova přes Velký a Malý polom na Bílý kříž, stejně tak oblíbenou trasu vedoucí z Třince – Oldřichovic pod vrcholem Ostrý a dál přes Babí vrch, Slavíč a Kozí hřbet až na Malý polom, vzdálený necelé tři kilometry. Lze se na něj dostat po modře značené turistické trase, která prochází v blízkosti našeho hotelu.

V samotném údolí u Dolní Lomné vedou nad řekou Lomná upravované běžecké tratě, odkud je překrásný výhled jak na okolní horský masiv, tak i na údolí Lomné. Celková délka tratí je 10 km, s okruhy 3,5km, 3km, 2km, 1km.
Další upravované běžecké tratě v délce 44 km nabízí Ski areál Mosty u Jablunkova vzdálený přibližně 17 km od našeho hotelu.

Běžecké okruhy Čeladná
Golfové hřiště Golf Resort Čeladná, při dostatku přírodního sněhu, nabízí tři běžecké okruhy upravované rolbou pro klasický styl i bruslení. Celková délka tratí je 15 km.

Projížďky koňským spřežením
Rodinná stáj v Dolní Lomné nabízí v zimním období vyjížďku do okolní krajiny v saních tažených koňmi (při dobrých sněhových podmínkách). Je to skvělý zážitek pro jednotlivce, páry, rodiny s dětmi i menší skupinky.

 

Letní aktivity


Kamenitý vrch
Hora Velký Polom (1 067 m n.m.)
Hora Malý Polom (1 061 m n.m.)
Vrchol Ostrý (1 044 m n. m.)
Vrchol Ropice (1 083 m n.m.)
Vrchol Travný (1 203 m n.m.)
Javorový vrch (1 032 m n.m.)
Lysá hora (1 323 m n.m.)
Trojmezí u Hrčavy
Žermanická přehrada
Vodní nádrž Šance
Přehrada Olešná
Megoňky (přírodní památka na Slovensku)
Chata Slavíč
Hrad Hukvaldy
Kostel Božího Těla
Kostel sv. Mikuláše (Nýdek)
Kostel Povýšení sv. Kříže (Bystřice)
Kostel Božího Těla

Pustevny
Jsou velmi atraktivním místem pro výlety za každého počasí. Na osadu nedaleko mytické hory Radhošť se dá vyvézt lanovkou, přijít pěšky, v zimě na běžkách a v létě na kole. Pustevny jsou nejoblíbenějším turistickým střediskem v Beskydech a socha Radegasta, kterou najdete cestou na Radhošť, je nejznámějším symbolem celého Moravskoslezského kraje. Za podpory Moravskoslezského kraje vznikla na Pustevnách nová zábavně-naučná stezka „Pustevenská Zoo“. Naučná stezka o délce 1,5 km je nenáročná, a proto si ji užijí i rodiče s menšími dětmi.

Zámecký vrch – Polský Těšín
Zámecký vrch v Těšíně je historicky nejstarší část města Těšín, leží ve výšce 298 m n. m. Jde o nevelké místo se strmými úbočími do třech stran. Je součásti Slezského podhůří, nachází se blízko centra města Těšín.

Rozhledny
Rozhledna na Kozubové (rozhledna v 18 metrů vysoké věži)
Rozhledna na Čantoryji (na vrcholu hraniční hory Čantoryje stojí 28 metrů vysoká rozhledna nabízející jedinečné výhledy nejen do Česka a Polska, ale i na Slovenské hory (Malá Fatra, Tatry apod.))
Rozhledna Tetřev – Velký Polom (nachází se v turistické oblasti u bývalého hotelu Tetřev a u zrekonstruované Kamenné chaty na hřebenové stezce k vrcholu Velký Polom)