Rezervace ubytování +420 773 784 776

Letní aktivity:

• Kamenitý vrch
• Hora Velký Polom ( 1067 m n.m. )
• Hora Malý Polom ( 1061 m n.m. )
• Vrchol Ostrý – ( 1044 m n. m.)
• Vrchol Ropice (1 083 m n.m.)
• Vrchol Travný (1 203 m n.m.)
• Javorový vrch ( 1032 m n.m.)
• Lysá hora (1 323 m n.m.)
• Trojmezí u Hrčavy
• Žermanická přehrada
• Vodní nádrž Šance
• Přehrada Olešná
• Megoňky ( přírodní památka na Slovensku )

Chata Slavíč

ROZHLEDNY
Rozhledna na Kozubové
Rozhledna ve věži 18 metrů vysoké .
Rozhledna na Čantoryji
Na vrcholu hraniční hory Čantoryje stojí 28 metrů vysoká rozhledna nabízející jedinečné výhledy nejen do Česka a Polska, ale i na Slovenské hory ( Malá Fatra, Tatry apod.)
Rozhledna Tetřev – Velký Polom
Nachází se v turistické oblasti u bývalého hotelu Tetřev a u zrekonstruované Kamenné chaty na hřebenové stezce k vrcholu Velký Polom

Pustevny
Jsou velmi atraktivním místem pro výlety za každého počasí. Na osadu nedaleko mytické hory Radhošť se dá vyvézt lanovkou, přijít pěšky, v zimě na běžkách a v létě na kole. Pustevny jsou nejoblíbenějším turistickým střediskem v Beskydech a socha Radegasta, kterou najdete cestou na Radhošť, je nejznámějším symbolem celého Moravskoslezského kraje. Za podpory Moravskoslezského kraje vznikla na Pustevnách nová zábavně-naučná stezka „Pustevenská Zoo“. Naučná stezka o délce 1,5 km je nenáročná, a proto si ji užijí i rodiče s menšími dětmi.

Zámecký vrch – Polský Těšín
Zámecký vrch v Těšíně je historicky nejstarší část města Těšín, leží ve výšce 298 m n. m. Jde o nevelké místo se strmými úbočími do třech stran. Je součásti Slezského podhůří, nachází se blízko centra města Těšín,

Dřevěné kostely v Beskydech
Nýdek – Kostel sv. Mikuláše
Bystřice – Kostel Povýšení sv. Kříže

Hrad Hukvaldy

Kostel Božího Těla

 

 

Zimní aktivity:

Pro příznivce sjezdového lyžování, které bezesporu patří k nejpopulárnějším zimním sportovním aktivitám, nabízí blízké i vzdálenější okolí tyto sjezdovky:
Lyžařský areál Armáda v Dolní Lomné (8 minut od hotelu autem)
K dispozici je svah o délce cca 860 metrů s osvětlením pro večerní lyžování a technickým zasněžováním po celé délce sjezdovky. Areál je vybaven jedním vlekem a k dispozici je rovněž dětský vlek.

Ski areál Severka v Dolní Lomné (12 minut od hotelu autem)
Ski areál provozuje 4 lyžařské vleky a délka sjezdovek je celkem 2km.

Ski areál Mosty u Jablunkova ( 18 minut od hotelu autem)
Ski areál nabízí 3 sjezdové tratě o celkové délce 2100 metrů, umělé zasněžování, snowpark a lyžařskou školu. Areál je vybaven čtyřmi lyžařskými vleky.

Ski Areál Velká Rača na Slovensku (50 minut od hotelu autem)

Největší předností střediska Snowparadise Velká Rača je jeho rozloha a dispozice ve třech navzájem lyžařský propojených lokalitách – DedovkaMarguška a Lalíky. Nacházejí se zde sjezdovky všech náročností. Výborně si zalyžují všichni – od začátečníků až po nejnáročnější lyžaře. K dispozici je více než 14 km tratí. Téměř všechny sjezdovky jsou zasněžované technickým sněhem a jsou pravidelně upravovány. Počet sjezdovek: 15, z toho 7 modrých (lehká náročnost), 7 červených (středně těžké), 1 černá (těžká).

Běžky

Pro vyznavače bílé stopy nabízíme širokou síť běžeckých tras.
Nepočítaje hlavní hřebenovou trasu Těšínských Beskyd z Mostů u Jablunkova přes Velký a Malý polom na Bílý kříž, stejně tak oblíbenou trasu vedoucí z Třince – Oldřichovic pod vrcholem Ostrý a dál pře Babí vrch, Slavíč a Kozí hřbet až na Malý polom vzdálen necelé tři kilometry a lze se na něj dostat po modře značené turistické trase, která prochází v blízkosti našeho hotelu

V samotném údolí u Dolní Lomné vedou nad řekou Lomná upravované běžecké tratě, odkud je překrásný výhled jak na okolní horský masív, tak i na údolí Lomné. Celková délka tratí je 10 km, s okruhy 3,5km, 3km, 2km, 1km.
Další upravované běžecké tratě v délce 44km nabízí Ski areál Mosty u Jablunkova vzdálený přibližně 17km od našeho hotelu.

Běžecké okruhy Čeladná
Golfové hřiště Golf Resort Čeladná při dostatku přírodního sněhu nabízí tři běžecké okruhy, upravované rolbou pro klasický styl i bruslení.
Celková délka tratí je 15 km.

Projížďky koňským spřežením
Rodinná stáj v Dolní Lomné nabízí v zimním období pro jednotlivce, páry, rodiny s dětmi, menší skupinky vyjížďku do okolní krajiny v saních tažených koňmi (při dobrých sněhových podmínkách).